מהו Data Warehouse ?

כיום, כמעט בכל חברה או ארגון בינוני או גדול, יימצא מאגר מידע, המכיל נתונים מפורטים(Detailed Data) שנאספו על לקוחותיה של החברה ועל פעילותה העסקית של החברה, תוך כדי העבודה השוטפת של המערכות התפעוליות בחברה.

במרבית המקרים מתנקז המידע ל- Data Warehouse ("מחסן הנתונים") הארגוני. במערכת ה- Data Warehouse, המידע ערוך כך שישקף נאמנה את המציאות, ויאפשר לנתח את הנתונים המפורטים בו ביעילות ובמהירות, גם כשמדובר בכמות גדולה. היכולת לטפל בכמויות נתונים גדולות ב- Data Warehouse, היא בעלת חשיבות רבה, שכן, ככל שהניתוח נעשה באופן פרטני יותר (Detailed Data) כך פוטנציאל התובנות המושגות גדול יותר.

בשל אופייה של עבודת הניתוח, על ה- Data Warehouse להיות בנוי בטכנולוגיה המאפשרת גם הפעלת שאילתות שלא תוכננו מראש, תוך קבלת זמני תגובה מהירים. ארגונים מובילים משלבים כיום ב- Data Warehouse אחד בין שאילתות אסטרטגיות (Strategic Queries) אשר הינן כבדות יותר ופחות רגישות לזמני תגובה, לבין שאילתות טקטיות (Tactical Queries) הידועות גם בכינוי Operational BI, הדורשות זמני תגובה של חלקי שניה (כדוגמת שאילתות מה- Call Center) וזאת מבלי שיפריעו זו לזו. Active Data Warehouse מתאר מערכת אשר טעינת הנתונים לתוך ה- Data Warehouse מתבצעת בסמוך למועד היווצרות הנתונים ו/או אשר הגישה לנתונים (שאילתות) מתבצעת באופן שוטף על-ידי אנשי תיפעול, מכירות וכד'… זאת בעוד שב- Enterprise Data Warehouse הנתונים נטענים בתהליכי Batch בשעות הלילה או מספר פעמים ביום, והגישה לנתונים הינה לצרכים אסטרטגיים ולצרכי תכנון. מערכת ה- Active Data Warehouse משולבת חומרה ותוכנה של Teradata משלבת נתונים אינטגרטיביים שנאספו בעבר, עם נתונים על פעילות לקוחות בזמן אמת. המערכת מאפשרת לעסקים להפעיל יישומים אנליטיים תפעוליים חדשים ורבי עוצמה, במקביל ליישומים האנליטיים האסטרטגיים, על-מנת לאפשר לארגון להגיב מהר ונכון לקורה בשטח, וכך להשיג יתרון תחרותי.

 

למידע נוסף ושאלות ניתן לפנות ל- 050-8234085
או באימייל: tal@ncr.co.il

 
סגור נגישות

פנייתך נשלחה

תודה שפנית אלינו!